fbpx

Kā saules paneļu sistēma strādā?

 • Saules paneļi, kas parasti tiek uzstādīti uz jumtiem vai uz zemes, uztver saules gaismu. Šie paneļi ir izgatavoti no saules šūnām, kas pārvērš saules gaismu elektrībā.
 • Kad saules gaisma skar saules paneļus, tā rada elektronu plūsmu saules baterijās. Šī plūsma rada līdzstrāvas (DC) elektroenerģiju.
 • Saules paneļu radītā līdzstrāvas elektroenerģija ir jāpārvērš maiņstrāvas (AC) elektrībā. To veic invertors, kas ir ierīce, kas maina elektroenerģiju no līdzstrāvas uz maiņstrāvu. Maiņstrāvas elektrība ir veids, ko izmanto, lai darbinātu lielāko daļu māju un uzņēmumu.
 • Pārveidotā maiņstrāvas elektrība tiek izmantota, lai darbinātu elektriskās ierīces un sistēmas Jūsu mājās vai uzņēmumā. Tas var ietvert apgaismojumu, ierīces, datorus, gaisa kondicionēšanu un daudz ko citu. Saules paneļu sistēma nodrošina tīru un atjaunojamu enerģiju, lai apmierinātu jūsu elektroenerģijas vajadzības.
 • Ja Jūsu saules paneļi ģenerē vairāk elektroenerģijas, nekā Jums pašlaik nepieciešams, liekā jauda var ieplūst atpakaļ elektriskajā tīklā.

Tālāk par kas notiek ar elektrību, kas nokļūst atpakaļ tīklā:

Tikai privātpersonām

Neto uzskaites sistēma

Līdz 2024. gada 30. aprīlim ir iespēja pieteikties neto uzskaites sistēmai, kā tas strādā?

Sadalīsim to vienkāršos terminos.

Kad Jūsu saules paneļi ražo vairāk elektroenerģijas, nekā Jums nepieciešams, enerģijas pārpalikums ieplūst atpakaļ tīklā.

Tagad šeit ir aizraujošā daļa. Sadales tīkls izseko Jūsu uzkrāto elektrības pārpalikumu un uzskaita to. Šo uzkrāto elektrību, Jūs varēsiet izmantot, kad saules paneļi neražo elektrību, maksājot tikai par sadales sistēmas operatora pakalpojuma maksu, kas ir 4 centi par kwh!,

Sadales sistēmas operatora pakalpojuma maksu ne vienmēr vajadzēs maksāt, ja Jūs patērētjat elektrību tiešā laikā, kad saules paneļi ražo elektrību, Jūs nemaksājat apsolūti neko.

Šīs sistēmas priekšrocības:

 • būtiskākā neto uzskaites sistēmas priekšrocība ir stabilitāte. Kārtība, kas nosaka, ka visu saražoto, tūlīt nepatērēto, bet sistēmā nodoto enerģiju viena neto uzskaites gada laikā pats klients varēs izmantot, samazina klienta patērētās elektrības izmaksu atkarību no elektroenerģijas tirgus cenu svārstībām.

Uzņēmumiem un privātpersonām

Neto norēķinu sistēma

Tiešā laikā, kad saules paneļi ražo elektroenerģiju, tiek nodrošināta elektroenerģija Jūsu ēkai, iekārtām, ja saules paneļus sistēma ģenerē vairāk elektroenerģijas, nekā jums pašlaik nepieciešams, pārpalikuma jauda ieplūst atpakaļ tīklā.

Kā strādā neto norēķinu sistēma? Elektroenerģijas tirgotāji izseko elektroenerģijas pārpalikuma daudzumu, ko Jūs iesūtat tīklā. Elektroenerģija tīklā uzkrājas naudas izteiksmē, uzkrātās elektroenerģijas cenu nosaka birža, klientam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko vai izdevīgāko elektroenerģijas tirgotāju.

Uzkrājumu naudas izteiksmē var izmantot atbilstoši elektroenerģijas tirgotāja pakalpojuma nosacījumiem, piemēram, ieskaitīt nākamajā norēķinu periodā vai izlietot norēķiniem par elektrību citā tā paša klienta pieslēgumā.

Priekšrocības:

 • var izmantot gan mājsaimniecības, gan uzņēmumi;
 • pieejama gan mikroģeneratoru, gan elektrostaciju īpašniekiem neatkarīgi no elektroenerģijas ražošanas iekārtu maksimālās atļautās jaudas;
 • pārvēršot saražoto un kopējā tīklā nodoto elektrību naudas izteiksmē, to var izmantot atbilstoši izvēlētā elektroenerģijas tirgotāja pakalpojuma nosacījumiem, piemēram, veidot uzkrājumus, kurus lietot rēķinu apmaksai nākamajos mēnešos, vai attiecināt uz norēķiniem par elektrību citos tā paša klienta pieslēgumos;
 • likums nenosaka neto uzkrājumu perioda ierobežojumus;
 • var izvēlēties piemērotāko pakalpojuma sniedzēju un mainīt to;

Ir svarīgi ņemt vērā, ka precīzs ietaupījums būs atkarīgs no tādiem faktoriem kā enerģijas patēriņš, saules paneļu sistēmas lielums un izvēlētā vai piemērotā neto sistēma. Taču esiet drošs, ka mūsu komanda palīdzēs Jums veikt procesu un izprast Jūsu situācijai raksturīgos iespējamos ietaupījumus.

Cik ilgā laikā saules paneļi atpelnas?

Laika periods, kurā saules paneļi atmaksājas, var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem, tostarp:

 • Sistēmas izmērs: Lielāka saules paneļu sistēma var ražot vairāk enerģijas un ātrāk atmaksāties.
 • Sistēmas efektivitāte: Saules paneļu sistēmas efektivitāte un cik tā ātri atpelnās ir atkarīga no saules paneļu novietojuma, apēnojuma.
 • Elektrības cenas: Ja elektroenerģijas izmaksas ir augstas, saules paneļi var ātrāk atmaksāties, jo Jūs samazināsiet enerģijas iegādes izmaksas.
 • Sistēmas izmaksas: Sākotnējā ieguldījuma izmaksas saules paneļu iegādē un uzstādīšanā ir jāņem vērā, jo tās ietekmē atmaksas laiku.

Parasti saules paneļu sistēmas atmaksājas aptuveni 2-5 gadu laikā, bet tas var atšķirties atkarībā no minētajiem faktoriem. Pēc tam paneļi turpina ražot bezmaksas elektroenerģiju, kas palīdz samazināt Jūsu mēneša elektroenerģijas rēķinus un var nodrošināt ietaupījumus uz ilgu laiku.

Vai esat gatavs sākt taupīt ar saules paneļiem? Sazinieties ar mums Jau šodien, un mēs paskaidrosim, kā mūsu saules paneļu tīkla sistēma var sniegt labumu Jums un Jūsu makam.

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *